- Turnéaktuella Martin Stenmarck till Örebro
- Mingel *Ritz* Lördag
- Mingel *Makeriet* Lördag
- ”Det kan gå så fort” av Leia
- Tutto Balutto on tour – Fotbollspodd På Turné
- Svansjön på Örebro Konserthus
- Hello Ocean släpper tredje singeln från sitt kommande album
- Erik Valtanen och Ovädret – Musik på Hallen för Musikhjälpen
- Magnus Carlsson firar publiksuccé kommer till Örebro
- Ny, glittrande nyårsmakeup
Gustavsvik Camping & Stugby
Vår camping är utsedd till en av Europas främsta campingplatser. Vi har 675 stora fina tomter och de flesta är utrustade med el och kabel-TV. Du kan också koppla upp dig mot gratis wifi över hela campingområdet.
I vår nyrenoverade galleria finner du restaurang med fullständiga rättigheter och uteservering, pizzeria, fastfood, fräsch livsmedelsbutik, souvenirbutik, arkadspel, glassbar och kiosk med mera. Bredvid gallerian finns också en av Sveriges största lekplatser.
På Campingområdet finns också tre exklusiva servicebyggnader med tillgång till dusch och toalettutrymmen med barnhygienrum. Här finns även utrymmen och utrustning för matlagning och disk, tvättstugor utrustade med tvättmaskiner och torktumlare samt lekrum och TV-rum.
Info.
Gustavsvik Camping & Stugby
Sommarrovägen 1
702 30 Örebro
Tele. 019-196900
Hitta till Gustavsvik Camping & Stugby >>